Statybinė konstrukcinė mediena

UAB „Litimbera“ gaminama mediena naudojama karkasinių ir skydinių namų statybai, stogų bei kitokioms konstrukcijoms. Ją džioviname sertifikuotose džiovyklose bei kalibruojame ir obliuojame šiuolaikiškomis obliavimo staklėmis Weining.  

Išdžiovinta iki 16-18 % drėgnumo, kalibruota mediena yra graduojama (nustatoma jos tvirtumo klasė), kad atitiktų C16 arba C24 ženklinimo klasėms keliamus tvirtumo ir atsparumo reikalavimus, kurie nurodomi statinių projektavimo sąlygose. Vadovaudamasi Europos statybos techniniu regalmentu UAB "Litimbera" stogų konstrukcijoms (santvaroms) gaminti naudoja tik džiovintą kalibruotą  graduotą C24 medieną 

Papildomi medienos apdorojimo būdai

 Siekiant prailginti ir apsaugoti medienos, kaip statybų medžiagos tarnavimo laiką, spcialistai rekomenduoja pagal poreikį ir gaminių funkcionalumą, ją papildomai apdoroti.  

Vienas iš būdų tai giluminis impregnavimas, kuris saugo medieną nuo pelėsio, puvimo, vabzdžių, bakterijų, grybelių. Jis atliekamas keliais etapais. Procesas vyksta vakuumo sąlygomis, tad impregnantas įsigeria itin giliai ir jo beveik neįmanoma pašalinti. Impregnuojama yra žalia arba ruda spalva. Šis medienos apdorojimas dažniausiai naudojamas lauko statiniams ar detalėms pvz.: liepteliai, turėklai, mediniai takeliai, apžvalgos aikštelės ar informaciniai stendai

Verta atkreipti dėmesį, kad lentų impregnavimas meistraujant namuose negali prilygti profesionaliam medienos apdorojimui specialia technologija. Todėl ir rezultatai – skirtingi. Gamybos proceso metu specialistų impregnuota mediena apsaugoma iš vidaus ir tampa atspari kenksmingam išorės poveikiui.

Kitas medienos apsaugos būdas - tai  apsauga nuo ugnies, kurią užtikrina specialūs impregnantai – antipirenai. Šiuolaikiški produktai yra labai efektyvūs. Kruopščiai jais apdorota mediena įgyja ilgalaikę apsaugą, kurios nereikia atnaujinti. Kartu ji neriboja dažymo bei dekoravimo galimybių.  Antipirenais rekomenduojama dengti visas medines stogo bei perdengimo konstrukcijas. 

Ruošiant medieną fasado ir kitų išorinių pastato dalių konstrukcijoms bei apdailai, būtina užtikrinti apsaugą nuo pragaištingo ultravioletinių (UV) spindulių poveikio. Ją suteikia specialūs impregnantai bei dažai, kuriais mediena dengiama pagal specialią dažymo schemą.  Dažyti rekomenduojama  fasado apdailą, pakalimo lentutes, tvoras taip pat kiemo statinius - stogines automobiliams, garažus, pavėsines ar terasas. 

Tik tinkamai paruošta mediena tarnaus ilgus metus !

ProfilisAukštisPlotis Ilgis  m                                          Apdirbimas
20 45 2 / 3 / 4 / 5 / 6 Džiovinta, kalibruota
45 45 2 /3 / 4 / 5 / 6 Džiovinta, kalibruota
45 70 6 Džiovinta, kalibruota
45 95 3,6 / 4,2 / 4,8 / 5,4 /5,7/5,9/6 Džiovinta, kalibruota
45 145 3,6 / 4,2 / 4,8 / 5,4/ 6 Džiovinta, kalibruota
45 195 3,6 / 4,2 / 4,8 / 5,4 / 6 Džiovinta, kalibruota
45 240 4,2/4,8/5,4/6 Džiovinta, kalibruota
95 95 6 Džiovinta, kalibruota
115 115 6 Džiovinta, kalibruota
145 145 6 Džiovinta, kalibruota
145 195 6 Džiovinta, kalibruota

 

                                                                                          

Turite klausimų? Norėtumėte pasitarti ir užsisakyti?

 Maloniai prašome skambinti mums tel. (8 46) 45 18 99 bei rašyti el. p. info@litimbera.lt